Ātrie kredīti

Reizēs, kad steidzami vajag dabūt naudu – ātrie kredīti internetā ir viena no iespējām. Šis aizdevuma veids ļauj, lielākoties, īstermiņā aizņemties nelielu naudas summu. Jau ierasts, ka izmantojot populārākos ātros kredītus var aizņemties pirmajā reizē ar atlaidēm. Credits piedāvā izvērtēt šī pakalpojuma sniedzējus vienā vietā un palīdz atrast labāko risinājumu.

Aizdevējs Akcija Laiks Maks. 1. reizē (€) Saņemt naudu GPL Vecums Darba laiks
Credit24 kredīts Kredītlīnijai Jauna Akcija
15 min. 3000 dabutinformācija→ no 128%
18-70 d.d.:08:00-22:00
b.d.:08:00-22:00
Ferratum Credit

1. līdz 350 eur ar 0%* 10 min. 1000 dabutinformācija→ 179,03%
21-70 d.d.:08:00-20:00
b.d.:09:00-18:00
crediton

1. līdz 300 eur ar 0%* 10 min. 2000 dabutinformācija→ 179%
20-75 d.d.:08:00-22:00
b.d.:10:00-20:00
viasms credit

1. līdz 350 eur ar 0%* 10 min. 350 dabutinformācija→ 179%
20-70 d.d.:08:00-22:00
b.d.:10:00-20:00

bino creditJauns kreditors

1. līdz 350 eur ar 0%* 10 min. 300 dabutinformācija→ 179%
20-75 katru dienu
7:00 – 23:00
sms credits

1. līdz 300 eur ar 0% 10 min.
350 dabutinformācija→ 179%
20-75 katru dienu
7:00 – 23:00
ondo ātrais kredīts

1. līdz 300 eur ar 0%* 10 min.
300 dabutinformācija→ 179%
20–75 katru dienu
7:00 – 23:00
lat credits

1. līdz 300 eur ar 0%* 15 min. 300 dabutinformācija→ no 179,03%
21-65 d.d.:09:00-18:00
b.d.:11:00-16:00

Saņemt ātros kredītus

Izmantojot datoru vai mobilo telefonu, ātrie kredīti  ir pieejami praktiski  visur. Latvijā licencētās nebanku kredītiestādes izsniedz aizdevumus attālināti, t.i. bez nepieciešamības tikties ar klientu klātienē uzņēmuma birojā. Tas var likties pārsteidzoši, taču jau vairākus gadus tieši šis kreditēšanas veids ir viens no populārākajiem. Galvenie iemesli šādai popularitātei ir a) iespēja aizņemties naudu ātri un bez liekām formalitātēm un b) banku pasivitiāte mikro kreditēšanas segmentā.
Šobrīd aizdevumam var pieteikties, ja ir pieejams mobilais tālrunis, epasts un savs bankas konts uz kuru saņemt naudu. Piesakoties kredītam, Jums būs jāaktivizē savs profils, t.i. jāpārskaita viens cents uz kreditora kontu. Visērtāk to izdarīt no savas internetbankas un arī izmaksu ziņā tas ir lētākais variants. Šāda konta aktivizācijas procedūra ļauj aizdevējiem pārliecināties, ka anketas iesniedzējs ir patiesais konta īpašnieks un nodrošina darījuma drošību.
Ātros interneta kredītus uz Jūsu vārda neviens cits nevar un nekad arī nevarēs paņemt, pie nosacījuma, ka rūpīgi izturaties pret savu dokumentu un ibankas lietotājvārda un paroļu drošību.
Vai kredīts internetā ir labāks par citiem aizdevumu veidiem?
Interneta krediti ir pieejami visur, kur ir pieejams dators, mobilais tālrunis un interneta pieslēgums. Tā kā interneta pieslēgums šobrīd pārklāj lielāko atrie-kreditidaļu Latvijas teritorijas, pieteikties aizdevumam ir iespējams esot mājās, ceļā uz darba vai atpūšoties zaļumos. Šī ir viena no būtiskākajām atšķirībām no citiem kredītu veidiem, jo tradicionāli, lai aizņemtos bija nepieciešams doties uz banku, sēdēt rindā, aizpildīt anketu, pārrunāt savas vajadzības un gaidīt atbildi vairākas dienas. Tam visam, protams, bija vajadzīgs laiks un bija nepieciešams izkāpt no savas komforta zonas. Pašreizējos apstākļos saņemt bezskaidras naudas kredītu ir iespējams attālināti un daudzi Latvijas iedzīvotāji novērtē šo priekšrocību.
Pakāpeniski arī citi kredītu devēji saprot, ka klientu prioritātes laika gaitā ir mainījušās. Viens no ātrākas kreditēšanas veidiem, kas ir gājis pat soli tālāk par ātrajiem kredītiem ir sms kredīts. Šis pakalpojums ļauj pastāvīgiem klientiem pieteikties aizdevumam ar sms. Tiesa, liela daļa Latvijas iedzīvotāju par sms kredītu sauc to pašu ātro kredītu, jo pirmajā reizē, piesakoties finanšu pakalpojumam, interneta pieslēgums ir vajadzīgs jebkurā gadījumā. Interesanti, ka arī uzņēmumi, kuros tiek izsniegts patēriņa kredīts vai auto kredīts seko šai tendencei un piedāvā noslēgt darījumu attālināti.
Ātrie kredīti, kas pieejami ar internetā, nevis ar sms vairumā gadījumu ir izdevīgāki un lētāki. Iemesls cenu atšķirībai nav atšķirības tehnololģijās, bet kreditoru īpatnība, piedāvāt atlaides tieši jaunajiem klientiem. Rezultātā, aizņemoties pirmajā reizē var uz noteiktu laiku iegūt kredītu bez komisijas maksas un bez procentiem. Pastāvīgiem klientiem tik ievērojamas atlaides netiek piedāvātas un labākajā gadījumā ir neliela atlaide komisijas maksai. Lai pieteiktos kredītam, atliek izvēlēties sev piemērotāko variantu, aizpildīt pieteikuma anketu un sekot instrukcijām. Visi ātrie kredīti, kas šeit ir apkopoti ir saņēmuši patērētāju kreditēšanas liceni un darbojas saskaņā ar Latvijas normatīvajiem aktiem. Tas nozīmē, ka strīdus gadījumā Jums ir iespēja aizstāvēt savas tiesības, vēršoties PTAC, kas izsniedz licences, uzrauga un soda nebanku kreditēšanas uzņēmumus.

Kad un cik ātri varu aizņemties?

Vairums kreditēšanas uzņēmumu ir samērā līdzīgi nosacījumi, taču nianses mēdz būt atšķirīgas. Aizdot naudu 5 – 15 minūtes pēc pieteikuma izskatīšanas ir standarta prakse, taču tas ir spēkā tikai tad, ja pieteikumu aizpildiet darba laikā un abām pusēm ir atvērts konts vienā kredītiestādē. Starpbanku norēķini, lai arī nesalīdzināmi ātrāki kā vēl pirms 5 gadiem, joprojām noris ilgāku laika periodu un ar to ir jārēķinas. Pozitīvi, ka atšķirībā no bankām, ātrais kredīts ir pieejams gan agri no rīta, gan vēlu vakarā. Atlikt lēmuma pieņemšanu uz pēdējo brīdi gan nevajadzētu, jo pat situācijās, kad steidzami vajag naudu ir jārēķinas, ka naktīs naudas aizdevumi netiek izsniegti. Vienīgais izņēmums ir kredītkartes, no kurām izņemt naudu bankomātā var jebkurā diennakts laikā.

Izvēloties interneta kredītus, lielākā daļa vēlas aizņemties salīdzinoši nelielas summas un uz īsu termiņu. Pirmajā reizē kredītu devēji piedāvā aizdot līdz 300 eur vai 350 eur, tomēr ir arī tādi uzņēmumi, kas gatavi piešķirt aizdevumu arī 1000 eur un lielākā apmērā. Izpildot līguma saistības un aizņemoties atkārtoti, kredītlimits parasti tiek pakāpeniski palielināts. Šādā veidā aizdevēji pārbauda klientu gatavību un spēju atmaksāt parādus līgumā noteiktajā periodā un vienlaikus samazina savus riskus. Maksimālā summa, ko var aizņemties no nebanku aizdevējiem ir 3000 eur, taču jārēķinas, ka būs jāmaksā procenti. Jaunajiem klientiem nereti ir pieejams pirmais kredīts bez procentu maksas uz laiku līdz vienam mēnesim, taču tā summa visbiežāk nepārsniedz 300 eur. Aizņemoties atkārtoti tajā pašā uzņēmumā ir jāmaksā gan proceni, gan komisijas maksa saskaņā ar cenrādi.

Online kredītu saņemšanas nosacījumi
Šobrīd aizpildīt pieteikuma anketu, lai saņemtu interneta kredītu var praktiski ikviens, taču, lai to iegūtu ir jāatbilst noteiktiem, aizdevēju izvirzītiem kritērijiem. Nosacījumi ir vienkārši un paredzēti, lai mazinātu abu pušu (kreditora un debitora) riskus. Ātrais kredīts vai Online kredīts var būt pieejams, ja spējat izpildīt šādus nosacījumus:

 • esat Latvijas pilsonis vai pastāvīgais iedzīvotājs vecumā no 18 līdz 75 gadiem
 • savs bankas konts, mobilais tālrunis un epasts
 • regulāri ienākumi
 • iespēja pārskaitīt 0,01 eur uz aizdevēja bankas kontu (no savas internetbankas)

Pirms aizdot naudu, kredītspeciālisti pārbauda ziņas par klientiem parādnieku datu bāzēs. Klientiem, kuriem nepieciešami ātrie kredīti ar negatīvu kredītvēsturi ar atmaksas termiņu līdz vienam mēnesim vai ilgāk, ir jārēķinas, ka atteikuma procents šajā grupā ir augstāks. Uzņēmumi rūpīgi vērtē potenciālos sadarbības partnerus un visbiežāk nav gatavi sadarboties ar klientiem, kas nav nomaksājuši iepriekšējos parādus un novērsuši pārkāpuma faktu. Tas nenozīmē, ka nav iespējams aizņemties, ja ir paņemti jau citi kredīti. Galvenais šķērslis parasti ir sabojāta kredītvēsture, t.i. ilgstoši nemaksāti parādi, kā rezultātā kreditors vai jebkurš cits komersants ir ielicis Jūs parādnieku sarakstos (Creditreform, Paus Konsults u.c.). Ņemot vērā, ka pēdējos gados nokļūt melnajos sarakstos ir salīdzinoši viegli un pat Latvenergo ir noslēgts līgums ar parādnieku datu bāzēm, katrs kredīta pieteikums tiek vērtēts individuāli un nevar droši apgalvot, ka kredīti ar sliktu vēsturi netiek piešķirti nekad. Izvērtējot pieteikumu tiek vērtēti daudzi faktori un kredītspeciālistiem pats svarīgākais ir saprast, ka klients ir gatavs un spējīgs atmaksāt aizdevumu noteiktajā termiņā.
Piesakoties ātrajiem online kredītiem, anketā ir jānorāda ienākumi un reizēm arī izdevumi. Ja klients izvēlas aizņemties īstermiņā līdz 423 eur, kredītspeciālistiem ir tiesības paļauties uz klienta godaprātu un ienākumu pārbaudi neveikt. Situācijās, kad ienākumi tomēr tiek vērtēti, to ir iespējams izdarīt trīs veidos – pārbaudīt ziņas par nomaksātajiem nodokļiem VSAA un/vai VID datu bāzēs, lūgt atsūtīt bankas konta izrakstu par pēdējiem 6 mēnešiem vai atsūtīt izziņu no darba devēja. Lieki piebilst, ka visas šīs pārbaudes aizņem papildus laiku, līdz ar to lēmums par ienākumu pārbaudi ir atkarīgs no aizdevēja riska tolerances. Situācijās, kad klients piesakas lielākam ātrajam kredītam maksātspējas izvērtēšana notiek vienmēr, bet pārējos gadījumos kreditoriem atliek izvēles iespējas – pārbaudīt ienākumus vai paļauties uz aizņēmēja sniegto informāciju.
Prasības kredīta saņemšanai
Šobrīd pieteikties un saņemt ātro kredītu ir salīdzinoši vienkārši, jo tehnoloģiju attīstība nodrošina pakalpojuma norisi interneta vidē. Lai darījums noritētu veiksmīgi, veltiet laiku, lai izvērtētu savas vajadzības un iespējas atmaksāt naudu noteiktajā terminā. Ja esat izlēmuši aizņemties, veiciet sekojošas darbības:

 • Izvēlieties sev piemērotāko aizdevēju (skat. kredītu sarakstu lapas augšā) un spiediet uz uzņēmuma nosaukuma vai attiecīgās izvēlnes.
 • Norādiet vēlamo kredīta summu un termiņu.
 • Reģistrējieties, norādot savu vārdu uzvārdu, personas kodu, mobilā tālruņa un elektroniskā pasta adresi. Pēc reģistrēšanās varēsiet detalizēti iepazīties ar kredīta nosacījumiem un izmaksām.
 • Apstipriniet savu profilu, pārskaitot vienu centu uz kreditora bankas kontu un apstipriniet piekrišanu līguma nosacījuiem Maksājuma uzdevumā būs jānorāda informācija, ko prasa uzņēmums.
 • Tagad atliek vien gaidīt. Speciālisti izvērtēs Jūsu pieteikumu un sniegs atbildi maksimāli īsā termiņā. Populārākie aizdevēji piedāvā pārskaitīt naudu uz kontu jau 5 – 15 minūšu laikā pēc kredīta apstiprināšanas.
 • Varam secināt, ka atrie krediti tiek izsniegti bez liekām prasībām un formalitātēm. Pats svarīgākais ir, lai Jums būtu savs bankas konts, pieeja internetbankai un mobilais tālrunis. Naudas aizdošanas procedūra katram kreditoram var nedaudz atšķirties, bet vairumā gadījumu tā ir tieši šāda. Ja radušies papildus jautājumi par izvēlētā kredīta saņemšanas nosacījumiem, spiediet uz aizdevēja logo, atrodiet uzņēmuma kontaktinformāciju un sazinieties ar kredītspeciālistiem. Pirms veikt darījumu ir svarīgi būt lietas kursā par visiem nosacījumiem.

Svarīgi: Gandrīz visas nebanku kredītiestādes jaunajiem klientiem ļauj pirmajā reizē aizņemties ar atlaidēm. Populārākais ir tā saucamais “bezmaksas kredīts” ļauj īstermiņā (līdz 30 dienām) aizņemties bez komisijas un procentu likmes. Izvēloties šo piedāvājumu, Jums noteiktajā laikā būs jāatmaksā tieši tik, cik aizņēmāties. Šis gan nav vienīgais atlaižu piedāvājums, kas pieejamas, aizņemoties pirmo reizi. Aplūkojiet visus piedāvājumus un izvēlēies sev noderīgāko.
Kā tikt vaļā no kredītiem?
Līdzīgi kā kāpjot virsotnē, pats svarīgākais ir nokāpt lejā, nevis tikt augšā, tā arī, ņemot kredītu, pats būtiskākais ir spēt to savlaicīgi atmaksāt. Neskatoties uz to, ka bezskaidras naudas norēķini Latvijā kļūst aizvien ātrāk, nevajadzētu paļauties, ka, atmaksājot parādu pēdējā brīdī, tas sasniegs adresātu savlaicīgi. Lai izvairītos no nepatīkamām situācijām, atmaksājiet naudu ne vēlāk kā vienu darba dienu pirms termiņa beigām. Visērtāk to var izdarīt no savas intenreta bankas, bet, ja tas nav iespējams, dodieties uz savas bankas filiāli. Komisijas maksa par naudas pārskaitījumu šādās reizēs, visticamāk, būs zemāka nekā soda nauda, ko piemēros aizdevējs par līguma nosacījumu neievērošanu.
Jums ir tiesības jebkurā brīdī pilnībā vai daļēji atmaksāt kredītu pirms termiņa. Procentu maksājumi jāveic par faktisko aizdevuma izmantošanas termiņu bez nepieciešamības kompensēt kreditora negūtos ienākumus. Detalizēta informācija par atmaksas nosacījumiem pieejama kredīta līgumā.
Kas notiek, ja neatmaksāju naudu savlaicīgi?
Kavējot kredīta atmaksu, uzņēmumam ir tiesības piemērot soda naudu par saistību neizpildi. Soda naudas apmērs var svārstīties no 0,35% līdz 1% no neatmaksātās summas dienā. Saskaņā ar likumdošanu kopējā soda naudas summa nevar pārsniegt 100% no kredīta aizdevuma sākotnējā apmērā. Naudas atgūšanai uzņēmums var uzsākt parādu piedziņas procesu, nododot šīs tiesības parādu piedzinējiem. Ja tas nelīdz parāda piedziņa noris tiesas ceļā, piesaistot tiesu izpildītājus, kas var apķīlāt vai apgrūtināt bankas kontu, kustamo un nekustamo īpašumu. Lieki piebilst, ka parāda piedziņa ir saistīta ar papildus izdevumiem, kas būs jāsedz pašam aizņēmējam. Papildus tam saistību neizpilde var negatīvi ietekmēt klienta kredītvēsturi un/vai kredītreitingu. Slikta kredītvēsture nākotnē var apgrūtināt iespējas saņemt citus pakalpojumus vai var padarīt to saņemšanu dārgāku.
Kam izmantot ātros aizdevumus?
Atšķirībā no daudziem citiem kredītu veidiem, ātrie kredīti no 18 gadiem ir paredzēti ārkārtas situācijām, īstermiņa vajadzībām. Neparedzēti izdevumi var rasties katram no mums un reizēs, kad nav veikti pietiekami uzkrājumi un nav iespējas aizņemties no tuviniekiem, tie ir viena no iespējām kur dabūt naudu. Izvēloties šo pakalpojumu, Jums nav nekas jāpamato un varat tērēt naudu pēc saviem ieskatiem. Situācijas dzīvē mēdz būt dažādas, taču publiski pieejamā informācija liecina, ka populārākie iemesli, lai izmantotu intenreta kredītus ir šādi:

 • kredīts līdz algai – ārkārtās tēriņi var gadīties katram un aizņemšanās ir tikai galējais variants. Lielākā daļa no mums vispirms cenšas iztikt ar saviem līdzekļiem un, ja nepieciešams pēc tam savelk jostu ciešāk. Ja ar to nepietiek, interneta kredītu pakalpojumi retu reizi var izlīdzēt. Ja šāda situācija regulāri atkārtojas, ir jādomā par budžeta pārskatīšanu, jo tas nav ilgtermiņa risinājums.
 • ārkārtas remontdarbi – auto vai santehnikas remonts ir jautājums, ko nevar atlikt uz ilgu laiku. Visbiežāk risinājums ir vajadzīgs tūlīt un tagad, jo auto tiek izmantots darba vajadzībām un santehnika nodrošina pamatvajadzību apmierināšana. Ātros kredītus šādās situācijās šķiet būtu gatavs izmantot praktiski ikviens, jo tikai retajam ir turīgi atbalstītāji, kas var piedāvāt nepieciešamo finansējumu uz izdevīgākiem nosacījumiem.
 • medicīniskie pakalpojumi – kamēr ar veselību viss ir kārtībā, bieži pat neaizdomājamies, cik tā ir svarīga. Diemžēl medicīniskā aprūpe Latvijā bez maksas ir tikai uz papīra. Vairumā gadījumu par vizīti pie speciālista saprātīgā termiņā nāksies maksāt, bet zobārstniecības apmeklējums var izgrauzt pamatīgu robu maciņā.
 • ikdienas tēriņi – pētījumi liecina, ka daļa Latvijas iedzīvotāju izmanto ātros online kredītus, lai apmierinātu ikdienas vajadzības. Tas nozīmē, ka ienākumi nav pietiekami un katru mēnesi veidojas iztrūkums. Ilgtermiņā šāds risinājums nav dzīvotspējīgs, jo aizņemties bez procentiem nevar bezgalīgi. Brīdī, kad nāksies maksāt procentus un komisijas maksu par kredīta izmantošanu, pieejamo līdzekļu apmērs kļūs vēl mazāks un parādās risks iekļūt parādu spirālē.
 • atlaides – svētku akcijas piedāvājumi precēm vai pakalpojumiem, t.sk. sadzīves tehnikai, elektrotehnikai, aviobiļetei un citām precēm ļauj ievērojami ietaupīt. Ir cilvēki, kas šādās reizēs aizņemas un iepērkas ar atlaidēm. Atsevišķās situācijās tas būtu pieļaujams, bet, kļūstot par ieradumu, var radīt nepatikšanas. Atlaides periodiski atkārtojas un ir vērts alikt naudu jau iepriekš, lai izvairītos no kredītiem.

Varam secināt, ka veidi, kā tiek izmantoti interneta aizdevumi, t.sk. ātrie kredīti ar negatīvu kredītvēstrui  ir ļoti atšķirīgi un katram no aizņēmējiem ir savi iemesli pakalpojuma izmantošanai. Kreditors Jums neprasīs, kādēļ nauda ir vajadzīga, līdz ar to galvenais atbildības slogs gulstas katram pašam uz sevi. Pirms aizņemties rūpīgi izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudu līgumā noteiktajā termiņā. Aizņemieties atbildīgi.
Kā aizliegt sev ņemt kredītus internetā?
Ir cilvēki, kas nav spējīgi sevi pilnībā kontrolēt un aizņemas pat situācijās, kad zina, ka to nevar atļauties. Viens no veidiem kā mazināt šādas tendences ir uzrakstīt iesniegumu Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijai. Iesniegums ļaus attiekties no sms kredītu saņemšanas uz laiku līdz vienam gadam vai ilgāk. Vienīgais trūkums – asociācija neapvieno visus nebanku aizdevējus, kā rezultātā aizlieguma spēks nebūs pilnīgs, taču šādā veidā Jūs varēsiet aizliegt sev ņemt kredītu internetā lielākajā daļā uzņēmumu. Šis aizliegums neattiecas uz kredītiestādēm, jo tās nav daļas no asociācijas un klientiem nepiedāvā šādu iespēju. Papildus varat atteikties no internetbankas izmantošanas, jo vairumā gadījumu saņemt aizdevumu internetā nav iespējams nevienam, kam nav sava internetbanka.