Patēriņa kredīts

Kad steidzami nepieciešams aizdevums neatliekamiem pirkumiem, izvēlies sev piemērotāko patēriņa kredītu jau tūlīt. Aizdevums no 1 līdz 10000 eur. Atbilde un nauda kontā jau tajā pašā dienā. Aizņemies atbildīgi, izvērtējot iespējas atmaksāt aizdevumu.

Aizdevējs Akcija Laiks Maks. 1. reizē (€) Saņemt naudu GPL Vecums Darba laiks
Credit24 kredīts Kredītlīnijai Jauna Akcija
15 min. 3000 dabutinformācija→ no 128%
18-70 d.d.:08:00-22:00
b.d.:08:00-22:00
Ferratum bank credit

1. līdz 350 eur ar 0%* 10 min. 1000 dabutinformācija→ 179,03%
21-70 d.d.:08:00-20:00
b.d.:09:00-18:00
crediton

1. līdz 400 eur ar 0%* 10 min. 1000 dabutinformācija→ 179%
20-75 d.d.:08:00-22:00
b.d.:10:00-20:00

Aizdevuma % likme no 8,9% 2 dienas
10000 dabutinformācija→ no 19,6%
20-73 d.d.:09:00-21:00
b.d.:10:00-19:00

Kas ir patēriņa kredīts?

 • Tas ir viens no populārākajiem finanšu pakalpojumiem privātpersonām, kas vēlas īstenot lielāku mērķi vai ieceri. Patēriņa kredīts ir pieejams salīdzinoši ātri, kas ļauj to izmantot gan steidzamās ārkārtas situācijās, gan reizēs, kad tēriņi ir ilgi un pamatīgi plānoti.
 • Jums nav jāpaskaidro kādam mērķim plānojat tērēt naudu, jo finansējums tiek piešķirts bez ķīlas, bez galvojuma un bez nodrošinājumu. Izmantot naudu varat remontdarbiem, ceļojumam, medicīniskiem pakalpojumiem vai sadzīves tehnikas iegādei – pēc izvēles.
 • Aizdevuma noformēšanai nav vajadzīga pase, ID karte vai autovadītāja apliecība. Aizpildot pieteikumu internetā, visi dati tiek pārbaudīti elektroniski un atbildi saņemsiet savā epastā. Tā kā dzīvojam 21. gs un tehnoloģijas ir ievērojami attīstījušās, vairumā gadījumu naudu kontā var saņemt bez nepieciešamības parakstīt līgumu klātienē.

[learn_more caption=”Kas ir patēriņa kredīta devēji?”]

Jau tradicionāli šī tipa aizdevuma veidus piedāvā komercbankas, kā arī nebanku kreditori, kas saņēmuši atbilstoši licenci darbībai LR teritorijā. No bankām populārākās ir Swedbank, SEB, Citadele, DNB, Nordea un Norvik banka. Šajās kredītiestādēs var aizņemties vidēji sešu mēnešalgu apmērā uz laiku līdz 5 gadiem. Aizdevuma procentu likme bankās katram klientam tiek noteikta individuāli atkarībā no līdzšinējās sadarbības, kredītvēstures, aizdevuma termiņa, ikmēneša ienākumiem un citiem faktoriem. Pretendējot uz aizdevumu kredītiestādē, ir jārēķinās, ka Jums tiks prasīts nosūtīt konta izrakstu par pēdējiem 6 – 12 mēnešiem. Izvērtēšana ir samērā stingra un var aizņemt pat vairākas dienas.

Procentu likmes kredītiestādēs mēdz būt mazākas, bet liela daļa Latvijas iedzīvotāju izvēlas sadarboties ar nebanku sektora kreditētājiem, kas piedāvā elastīgāku sadarbības modeli un mēdz būt pretimnākošāki. Populārākie nebanku aizdevēji, kas piedāvā patēriņa kredītu ir Vivus, Credit24, Crediton un Moneza. Aizdevuma termiņš līdzīgi kā bankās var sasniegt pat 5 gadus, bet aizdevuma summa 3000 eur. Procentu likme variē robežās no 0,06% (akcijas piedāvājumā), līdz vairāk kā simts procentiem gadā, izvēloties standarta piedāvājumu uz mazāk izdevīgiem nosacījumiem.

Pieteikt aizdevumu varat internetā. Atbildi saņemsiet epastā vai pa telefonu.

[/learn_more]
[learn_more caption=”Patēriņa kredīta procentu likmes”]
Procentu likme jebkuram finanšu pakalpojumam ir atkarīga no daudziem faktoriem un ilgtermiņa kredītu gadījumā, bieži tiek noteikta katram klientam individuāli. Lai atvieglotu patērētājiem iespējas salīdzināt pakalpojumu cenas un pieņemt pārdomātu lēmumu, visā ES bankām un nebanku kreditoriem ir jāsniedz dati par gada procentu likmi (gpl). GPL balstās uz sarežģītu formulu un ietver gan procentu likmes, gan komisijas maksas, kas patērētājam būtu jāmaksā par aizdevuma izmantošanu. Formula ir sarežģīta, taču tā nav jāzina. Būtiskāk ir skatīties, kurš kreditors piedāvā zemāku gpl. Tā kā patēriņa kredīti parasti tiek ņemti uz vismaz gadu, šis ir objektīvs veids kā salīdzināt izmaksas. Norādot pieteikumā ilgāku parāda atmaksas termiņu, gpl būs zemāka. Jāsaprot, ka naudas aizdevumi var tikt atmaksāti ilgākā laika periodā, taču kopējie maksājumi par finanšu resursu piesaisti būs augstāki. Šī iemesla dēļ patērētājam vienmēr būs izdevīgāk un lētāk atmaksāt aizdevumu pirms termiņa.
Salīdzinot komercbanku un nebanku kredītu uzņēmumu piedāvājumus, ir jāņem vērā, ka kredītiestādēm procenti vairumā gadījumu būs zemāki, taču ne vienmēr. Atsevišķos gadījumos ir iespējams, ka nebanku aizdevēji piedāvā īpašu akciju, kas ļauj aizņemties lētāk vai piedāvā citus labumus, piemēram, aizdevuma apdrošināšana. Arī situācijās, kad vajadzīgs patēriņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi, lielākas iespējas sastapties ārpus bankas. Protams, nevajadzētu cerēt, ka aizņemoties bez bankas starpniecības netiks pārbaudīti ienākumi vai kredītvēsture. Atšķirībā no kredītiestādēm privātie uzņēmumi aizdod savu personīgo naudu, taču ir gatavi lielākiem riskiem, lai piesaistītu sev lojālus, ilgtermiņa klientus. Ilgstošas sadarbības gadījumā ir iespējams iegūt izdevīgākus nosacījumus, jo pretimnākšana ir jānopelna.
Svarīgi – pirms piekrist darījumam, izlasiet līgumu. Pievērsiet uzmanību gpl, komisijas maksai, iespējām pagarināt aizdevuma atmaksas termiņu un soda naudas apmēram. Ja vēlaties, varat piedāvāt izmaiņas līguma nosacījumos. Ir kreditori, kas piedāvā salīdzinoši zemu procentu likmi, taču prasa augstu komisijas maksu par darījuma noformēšanu. Bankām nereti ir noteikta arī minimālā komisijas maksa neatkarīgi no aizdevuma summas. Tas nozīmē, ka aizņemoties pat salīdzinoši nelielu naudas summu var nākties maksāt vairāku desmitu vai pat simtu eiro lielu komisiju.
[/learn_more]
[learn_more caption=”Patēriņa kredīta piešķiršanas nosacījumi”]
Privātpersonām, kas vēlas pretendēt uz šo aizdevumu vispirms ir jāizvērtē sava atbilstība pakalpojuma saņemšanas nosacījumiem.

 • Vecums no 18 gadiem (biežāk 21), līdz 75 gadiem.
 • Regulāri, oficiāli un pierādāmi ienākumi. Var tikt vērtēta arī ienākumu un izdevumu bilance. Klientiem, kas regulāri aizņemas, lai izvilktu līdz nākamajai algai, bieži spēlē azartspēles, loterijas, iegādājas alkoholu vai izklaidējas var būt grūtāk aizņemties. Ienākumu apmērs var tikt vērtēts par pēdējiem 3, 6 vai 12 mēnešiem. Ja plānojat aizņemties nākotnē, savediet kārtībā savu bankas konta pārskatu. Pasaules prakse liecina, ka klients drīkst novirzīt parāda atmaksai ne vairāk kā 20 – 30 procentus no saviem ikmēneša ienākumiem. Situācijās, kad kontā regulāri redzams iztrūkums, būs grūti ievērot šo prasību.
 • Kredītvēsturei ir jābūt pozītivai vai Jums ir jābūt bez kredītvēstures. Ja iepriekš nekad neesiet aizņēmušies un neesiet kavējuši rēķinu apmaksu ilgāk par 30 dienām, Jums nebūs savas kredītvēstures. Ilgstošiem nemaksātājiem kredītvēsture, visticamāk, būs sabojāta un iespējas aizņemties būs stipri mazākas.
 • Sadarbības vēsture – būtiska. Šī iemesla dēļ aizņemties savā bankā var būt vienkāršāk, jo kredītiestādei ir vieglāk pārbaudīt klienta maksātspēju ilgtermiņā. Tajā pašā laikā daļa kreditoru izmisīgi vēlas iegūt jaunus klientus un ir gatavi jaunajiem piedāvāt izdevīgākus sadarbības nosacījumus nekā ilgtermiņa sadarbības partneriem.

Izvēloties patēriņa kredītu, ir ļoti būtiski objektīvi izvērtēt savas vajadzības un, kas vēl svarīgāk – finansiālās iespējas atmaksāt aizdevumu noteiktajā termiņā. Pilnīga vai daļēja atkāpšanās no saistībām var novest pie sabojātas kredītvēstures, kas nākotnē var būtiski apgrūtināt iespējas aizņemties atkārtoti vai veidot sadarbību ar jauniem pakalpojumu sniedzējiem.
[/learn_more]
[learn_more caption=”Kredīta ikmēneša maksājumi “]
Aizdevums ir jāmaksā saskaņā ar līgumam pievienoto maksājumu grafiku. Atkarībā no kreditora nosacījumiem un Jūsu izvēles ir iespējami divi patēriņa kredīta atmaksas grafiku veidi:

 • vienādais maksājuma grafiks – ik mēnesi jāmaksā nemainīga naudas summa. Izvēloties šo variantu atmaksājamās aizdevuma daļas un procentu kopsumma ir vienāda visā parāda atmaksas periodā. Vairumā gadījumu bankas un nebanku kreditori saviem klientiem piedāvā izvēlēties tieši šo atmaksas variantu.
 • dilstošais maksājuma grafiks – ik mēnesi jāmaksā nemainīga pamatsummas daļa plus procentu maksājumi. Samazinoties kredīta atlikumam, samazināsies arī procentu maksājumi. Tas nozīmē, ka laika gaitā kredītmaksājuma apmērs samazināsies, taču sākotnēji būs jāmaksā vairāk. Pēdējos gados aizdevēji nelabprāt piedāvā šo parāda atmaksas variantu, jo šādi samazinās kreditora potenciālā peļņa no procentu maksājumiem.

[/learn_more]
[learn_more caption=”Kādām vajadzībām izvēlēties patēriņa kredītus?”]
Patēriņa kredīti tiek izmantoti visdažādākajām vajadzībām, jo arī to lietotāji ir ļoti dažādi. Auto iegāde, ceļojums, lielāki pirkumi – pieejamās summas lielums un atmaksas termiņš ir pietiekams, lai realizētu visus šos mērķus. Iespējas ir plašas un katrs var atrast sev piemērotu variantu, lai realizētu savas ieceres, taču aplūkojot patērētāju paradumus varam atrast tiem visiem kopīgas iezīmes. Visbiežāk latvieši patēriņa kredītus izmanto šādiem tēriņiem:

 • ceļošana – aviobiļešu iegāde, auto rezervācija, kā arī tēriņi ceļojumu laikā var būt samērā lieli. Ja atvaļinājuma nauda vēl nav ienākusi kontā, bet nauda jāmaksā tūlīt, aizdevums var izlīdzēt.
 • automašīnas iegāde – reti, kurš Latvijā ir tik bagāts, lai iegādātos jaunu vai mazlietotu auto. Tajā pašā laikā lietoti auto, kuru nobraukums ir saprātīgs un kvalitāte atbilstoša var turpināt kalpot vēl gadiem. Izvēloties patēriņa kredītu lietota auto iegādei, būs īsāks aizdevuma atmaksas termiņš, nebūs vajadzīga dārga KASKO apdrošināšana un kopējie izdevumi būs krietni zemāki.
 • remonts – mājas, dzīvokļa, vasarnīcas vai garāžas remontdarbi ir gana dārgi. Pat santehnikas vai auto remonts var būt krietni dārgāks nekā sākotnēji liekas, bet bez šīm lietām ikdienas dzīves kvalitāte var būtiski samazināties.
 • medicīniskās procedūras – veselība katram no mums ir tikai viena un tās uzturēšanai naudu nevar žēlot. Diemžēl ir situācijas, kad medicīniska palīdzība ir vajadzīga tūlīt un tagad, bet veselības sistēma nenodrošina visus pakalpojumus bez maksas.
 • lieli pirkumi – elektrotehnika, sadzīves tehnika, jauns viedtālrunis – ir pietiekami dārgi, lai ne visi varētu atļauties tos iegādāties no algas vien. Izmantojot patēriņa kredītus, šīs preces var iegādāties tūlīt un tagad un maksāt par to izmantošanu pakāpeniski un pa daļām.

Nav svarīgi kādām vajadzībām Jūs vēlaties izmantot šo pakalpojumu, bet svarīgi ir saprast, vai spējat to atļauties. Salīdziniet visus piedāvājumus un šaubu gadījumā ir labāk atlikt lēmuma pieņemšanu uz nākamo dienu. Rīts gudrāks par vakaru.
[/learn_more]
Pirms izvēlēties un saņemt patēriņa kredītu ir jāsaprot, ka darījuma noslēgšana internetā paredz reālas saistības. Arī ātrie kredīti predz reālas saistības, taču ar patēriņa kredīta palīdzību parasti tiek aizlienēta krietni lielāka naudas summa un atmaksāt parādu var būt sarežģītāk. Atmaksas periods šiem aizdevumiem ir ilgāks un procentu likmes ir zemākas nekā ātrajiem vai sms kredītiem. Pieteikties aizdevumam ir salīdzinoši vienkārši, taču tā ir visu moderno finanšu pakalpojumu kopēja iezīme. Ja kreditoram radīsies papildus interese par anketā norādītās informācijas patiesumu, var tikt prasīts uzrādīt ienākumus apliecinošus dokumentus.
Apstākļos, kad katra minūte nav no svara šis aizdevumu veids lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju var būt izdevīgāks nekā aizņemties uz vienu mēnesi bez procentiem. Arī pašreizējā kredītu tirgū mēs varam novērot, ka uzņēmumu un banku piedāvājumā aizvien lielāku vietu ieņem tieši patēriņa kredīti un kredītlīnijas, nevis īstermiņa aizdevumi. Prioritāšu maiņa ir saistīta ar izmaiņām likumdošanā un varam prognozēt, ka ilgtermiņā šī tendence turpināsies. Brīvā tirgus konkurences apstākļos galvenie ieguvēji būs patērētāji, kas varēs aizņemties lētāk.