Naudas aizdevumi

vŠeit pieejami Latvijā licencētie naudas aizdevumu devēji. Izvēloties kādu no šiem Jūs varat būt droši, ka to darbību regulē Latvijas likumi un Jūsu tiesības ir aizsargātas. Aizņemieties atbildīgi un rūpīgi izvērtējiet savas spējas kredītu atmaksāt laikus.

Aizdevējs Akcija Laiks Maks. 1. reizē (€) Saņemt naudu GPL Vecums Darba laiks
Credit24 kredīts 1. kredītlīnija ar 0%*
15 min. 4000 dabutinformācija→ no 128%
18-70 d.d.:08:00-22:00
b.d.:08:00-22:00
Ferratum Credit

1. līdz 350 eur ar 0%* 10 min. 1000 dabutinformācija→ 179,03%
21-70 d.d.:08:00-20:00
b.d.:09:00-18:00
sms credits

1. līdz 300 eur ar 0% 10 min.
350 dabutinformācija→ 179%
20-75 katru dienu
7:00 – 23:00
ondo ātrais kredīts

1. līdz 300 eur ar 0%* 10 min.
300 dabutinformācija→  179%
20–75 katru dienu
7:00 – 23:00
lat credits

15 min. 300 dabutinformācija→ 179,03%
21-65 d.d.:09:00-18:00
b.d.:11:00-16:00

Naudas aizdevums ir finanšu pakalpojums, kas ļauj privātpersonai vai juridiskai personai saņemt papildus finanšu līdzekļus, maksājot par to noteiktus procentus un/vai komisijas maksu. Katra kredīta izmaksas tiek noteiktas līgumā. Abas puses apstiprina piekrišanu līguma nosacījumiem, apliecinot to ar savu parakstu, internetbankas verifikācijas sniegtajām iespējām vai elektronisko parakstu. Internetā pieejamie ātrie aizdevumi tiek apstiprināti, izmantojot pārskaītijumu no sava bankas konta. Ja izvēlēts ātrais naudas aizdevums, lielākā daļa kreditoru tos apstiprina no sava internetbankas profila. Tas ir ātrāk un izdevīgāk, jo naudas pārskaitījumu iespējams veikt no savām mājām vai jebkuras citas vietas, kur pieejams interneta pieslēgums. Piesakoties jebkuram aizņēmumam, ir svarīgi atbildēt uz diviem jautājumiem – a) vai vajag aizņemties, b) vai spēšu atmaksāt ? Tikai tad, ja atbilde ir pozitīva uz abiem jautājumiem, var domāt par pieteikšanos kredītam.

Pieprasītākie naudas aizdevumu veidi

Latvijā privātpersonām ir pieejami divi kredītu veidi – a) īstermiņa aizdevums un b) ilgtermiņa aizdevums. Pirmais ir salīdzinoši daudz izplatītāks. Tamatrie naudas aizdevumi var pieteikties internetā un naudas saņemšanai nav vajadzīga ķīla vai galvotājs. Maksimālā summa vairumā gadījumu (jaunajiem klientiem) ir 100 – 350 eiro un parāds jāatlīdzina viena mēneša laikā. Ilgtermiņa aizdevumi ir pieejami gan internetā, gan kredītiestādēs. Pirms runāt tālāk ir jāvienojas, ko mēs saprotam ar ilgtermiņu. Ja pie ilgtermiņa tiek pieskaitīts arī viens, divi vai trīs gadi, tad ilgtermiņa naudas aizdevums ir pieejami arī internetā. Ja mēs runājam par kredītiem, kas tiek izsniegti uz termiņu no 5 līdz 40 gadiem, tad tādi ir pieejami tikai bankās.
Vislabāk zināmais, populārākais un reizē arī nīstākais ilgtermiņa aizdevums ir hipotekārais kredīts. Vismaz reizi dzīvē tas ir vajadzīgs lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju, taču tas nenozīmē, ka kāds par to būtu sajūsmā. Ja rodas finansiālas problēmas, šis kredīta veids var radīt lielas nepatikšanas. Saskaņā ar banku maksājuma grafikiem klients vispirms sedz procentus, bet pamatsummu sāk atmaksāt tikai pēc vairākiem gadiem. Apstākļos, kad tiek prasīta pirmstermiņa aizdevuma atmaksa, var izrādīties, ka no pamatsummas nav atmaksāts nekas un ir jāatmaksā vairāk nekā aizņēmāties. Bankām tas neapšaubāmi ir izdevīgi, bet tas, ka valdība pieļauj šādu kredītiestāžu patvaļu, protams, nav normāli un situācija būtu jālabo.

Kurš ir izdevīgākais īstermiņa naudas aizdevums Latvijā

Plaši raugoties, izdevīgākie naudas aizdevumi ir tie, kurus spējat atļauties un varat iegūt ar maksimāli zemu procentu likmi. Credits apkopo informāciju par dažādiem īstermiņa aizdevumiem, no kuriem populārākie ir tie, kas piedāvā paņemt kredītu bez komisijas maksas un procentiem. Lai arī piedāvājums ir spēkā tikai maks. vienu mēnesi, tas tomēr ļauj ietaupīt uz 100 eiro vidēji 10 eiro, kas ir pietiekami būtiski. Lielākā daļa nosacījumi Latvijas nebanku kreditēšanas uzņēmumos ir vienāda. Procentu likmes mēneša griezumā atšķiras par dažiem procentiem, bet gada griezumā atšķirības var būt būtiski lielākas.
Nevajadzētu aizņemties vairāk, kā vajadzīgs, pat, ja Jums tas tiek piedāvāts. Procentu un komisijas apmērs ir atkarīgs no aizdevuma summas. Ja paņemsiet lielāku kredītu, vēlāk būs jāatmaksā vairāk. Situācijās, kad nav nekādas aizķeršanās un ir paņemts bezprocentu kredīts, tad var likties nieks. Tajā pat laikā, ja radīsies problēmas, šādu lēmumu nāksies rūgti nožēlot.

Kā salīdzināt izmaksas un saprast, kurš ir lētāks?

Pirmkārt pievērsiet uzmanību sadaļai Akcijas. Tajā apkopotie piedāvājumi attiecas tikai uz tiem klientiem, kas konkrētajā uzņēmumā vēlas aizņemties pirmo reizi. Šie aizdevumu piedāvājumi ļauj aizņemties ar izdevīgākiem nosacījumiem un lētāk. Galvenais ierobežojums parasti ir laiks. Parāds ir jāatmaksā ne ilgāk kā 30 dienu laikā, ja vien akcijas ietvaros nav noteikti citi ierobežojumi. Detalizētu informāciju par katru no aizdevumiem varat iegūt kreditora mājaslapā.  Ja aizņematies atkārtoti, pievērsiet īpašu uzmanību gada procentu likmei jeb GPL. Tieši šis mainīgais lielums ļauj objektīvi salīdzināt, kurš no aizdevējiem piedāvā izdevīgākus noteikumus.
Lemjot par aizņemšanās iespējām, ir svarīgi ņemt vērā akcijas piedāvājumus. Ja nosacījumi ir līdzvērtīgi, izvēlieties to, kurš liekas uzticamāks. Pirms piekrist kreditora nosacījumiem, rūpīgi iepazīstietes ar līguma nosacījumiem. Ārzemēs saka, ka velns ir paslēpts detaļās un arī mēs Latvijā zinam, ka svarīgākos nosacījumus bankām un aizdevējiem kopumā patīk iekļaut ar maziem burtiņiem vai atsāt uz līguma otro pusi. Lai izvairītos no neskaidrībām vai nepatikšanām nāktonē ir svarīgi būt lietas kursā par to, kam piekrītat, parakstot līgumu.

Vai ir citas iespējas aizņemties?

Tradicionāli Latvijā esam pieraduši aizņemties naudu viens no otra. Neskatoties uz internetā sniegto pakalpojumu uzvaras gājienu, arī šobrīd aizņemties varam viens no otra, tikai jāsaņem drosme un jāpalūdz atbalsts. Otra iespēja ir doties uz bankām, bet ar kredītiestādēm nereti ir tā kā ar bitēm – nekad neko nevar zināt.

Kā aizsargāt savas tiesības?

Latvijā nebanku kredītu devēju darbību uzrauga Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs (PTAC). Ja Jums ir radušās kādas pretenzijas pret konkrētu kreditoru (ne-banku), vērsieties šajā valsts iestādē. Sākotnēji viņi Jums jautās, vai esat sazinājušies ar aizdevēju, lai vientotos par abām pusēm kopīgu risinājumu. Šī iemesla dēļ pirms vērsties valsts iestādēs vismaz mēģiniet nonākt pie kopsaucēja. Rakstiskas liecības šādās reizēs būs labākas nekā atsauce uz telefonsarunu, tādēļ neslinkojiet un nosūtiet vismaz epastu. Kopumā varam secināt, ka ātrie naudas aizdevumi internetā ir pieejami vairākos veidos, bet primāri katrs pats ir atbildīgs par savu tiesību un interešu aizsardzību. Sākumpunkts ir iepazīšanās ar līguma nosacījumiem un pārdomāta lēmuma pieņemšana.